Odzież jednorazowa

Lepiej mieć zawsze coś na sobie!

Spódniczka jednorazowa - Odzież jednorazowa - bezpiecznyGabinet - uginekologa.pl

Spódniczki ginekologiczne

Zazwyczaj wykonane z włókniny, z gumką lub wiązane, dostępne w różnych długościach i wersjach kolorystycznych, zmniejszają uczucie wstydu u Pacjentki – przed, w trakcie i po badaniu.

Wykonane są z lekkiej włókniny polipropylenowej, lub te grubsze z włókniny poliestrowej. Sprawiają, że czujemy się pewniej, bo nikt nie zaskoczy Pacjentki przechodzącej bez dolnej części garderoby pomiędzy parawanem a fotelem. Spódniczki zostały wprowadzone kilka lat temu i mimo sceptycznych głosów zyskują coraz większą popularność.

Spódniczki są na bardzo rozciągliwą gumkę, pasującą na każdą figurę, również osobę w ciąży. Lepiej mieć zawsze coś na sobie – nie bójmy się ich zakładać!

Klapki z gumką jednorazowe - Odzież jednorazowa - bezpiecznyGabinet - uginekologa.pl

Klapki jednorazowe

Gwarantują bezpieczeństwo poruszania się po gabinecie, występują w różnych wersjach, z gumką lub bez.

Dobrze znane, proste rozwiązanie, często spotykane w hotelach, w SPA czy u kosmetyczki. Sprawdza się zarówno w upalne dni kiedy stopa jest spocona jak i w jesienno-zimową pluchę, gdyż pomaga w utrzymaniu czystości w gabinecie.

Jednorazowe Klapeczki w gabinetach wpływają na bezpieczeństwo poruszania się; często po śliskich posadzkach. Klapeczki jednorazowe chronią też stopę przed nieprzyjemnym chłodem posadzki. Klapeczki można spotkać w wielu wariantach: cienka podeszwa, podeszwa o strukturze gąbki, czy nawet włókniny igłowej dającej uczucie czegoś puszystego i ciepłego na stopie. Dodatkowo spotkać się można z różnymi wariantami kolorów i wzorów.

Pelerynka jednorazowa - Odzież jednorazowa - bezpiecznyGabinet - uginekologa.pl

Pelerynki

Przydatne w przypadku badania piersi. Pacjentka zakłada pelerynkę i czuje się jak w koszulce, nie musi czekać na badanie z odsłoniętym biustem. Pelerynki są także dobrym rozwiązaniem w przypadku poważniejszych badań wymagających czasu lub przechodzenia z fotela na fotel, do innego specjalisty. Poza tym często pacjentki szykując się do ginekologa pamiętają o dolnych częściach ciała a zapominają, aby ubrać się wygodnie w kontekście badania piersi.

Pelerynki dostępne są w różnych wersjach, luźne z odkrytymi plecami oraz dołami pachowymi. Są też standardowe przypominające koszulkę T-Shirt.

Sukienka jednorazowa - Odzież jednorazowa - bezpiecznyGabinet - uginekologa.pl

Sukienki

W przypadku zabiegów stosowane są często sukienki, zakrywające całe ciało. Mogą być z rozcięciem na piersiach, aby ułatwić dostęp do tej części ciała przy badaniu. Można spotkać także sukienki z rozporkiem, ułatwiającym badanie czy zabieg ginekologiczny. Sukienki wykonane są z włókniny SMMS, występują w różnych, na ogół  prostych krojach.

Szlafrok jednorazowy - Odzież jednorazowa - bezpiecznyGabinet - uginekologa.pl

Szlafroki

Wykonane z włókniny, wykorzystywane w trakcie badań kompleksowych. Ich zaletą jest łatwość zakładania i zdejmowania przez Pacjentkę. Zapewniają poczucie komfortu i chronią przed wścibskimi oczami, przy przechodzeniu z badania na badanie. Jest to istotne nawet, gdy Lekarz zapewni  komfort w samym gabinecie.

 

Odzież jednorazowa dla pacjentki podczas wizyty u Ginekologa - DisponicaMED - uGinekologa.pl