Dobry ginekolog – Na co zwrócić uwagę

Jak przygotować sie do wizyty u ginekologa - uginekologa.pl

Na co zwrócic uwagę?

Ważne jest podmiotowe traktowanie pacjentek. Lekarz winien je informować o działaniach podejmowanych w trakcie badania ginekologicznego.

Lekarz nie powinien stronić od pytań natury intymnej, dotyczących życia seksualnego, jeśli udzielone odpowiedzi pomogą w postawieniu prawidłowej diagnozy.

Ginekolog nie powinien lekceważyć sygnałów o bólu doświadczanym przez kobiety, w trakcie badania. Pacjentki znają swoje ciała, więc ich opinie w tym zakresie nie powinny być lekceważone.

Specjalista nie powinien przedkładać swojej opinii nad badania naukowe. Ważne jest aby Pacjentka uzyskała w gabinecie obiektywną wiedzę, obejmująca korzyści i zagrożenia, związane chociażby z wyborem określonej formy antykoncepcji.

Istotną kwestią jest by Lekarz uwzględniał punkt widzenia innych ginekologów w jakiejś sprawie. Otwarty umysł jest gwarantem analizy sytuacji z różnych perspektyw.

Wybierając Lekarza ginekologa warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Czy Lekarz cieszy się dobrą opinią w środowisku i wśród Pacjentek?
  • Czy posiada wyspecjalizowany sprzęt ginekologiczny?
  • Czy używa jednorazowych narzędzi ginekologicznych?
  • Czy dba o komfort Pacjentek i udostępnia im odzież jednorazową

Jeśli odpowiedzi na powyższe pytania brzmi TAK, oznacza to, że bezpiecznie i bez skrepowania możesz udać się do niego na wizytę.
Wykaz Lekarzy w Twojej okolicy, którzy deklarują spełnienie dwóch ostatnich postulatów, znajdziesz w zakładce Znajdź Lekarza.