Deprecated: Korzystanie z class-oembed.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 5.3.0! Zamiast tego użyj wp-includes/class-wp-oembed.php. in /home/uginekolog/domains/uginekologa.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4963

Narzędzia jednorazowe

Wzierniki ginekologiczne INVISIO - Pierwsza wizyta pacjentki - uGinekologa.pl

Wziernik jednorazowy

Wziernik jednorazowy – jest dostępny w kilku rozmiarach od XXS do L. Każdy wziernik jest osobno zapakowany i powinien być otworzony przy Pacjentce, bezpośrednio przed badaniem.

Wziernik to podstawowe narzędzie ginekologa. Jest wykorzystywany przy prawie każdym badaniu. Najbardziej powszechnym modelem jest wziernik Cussco ( patrz zdjęcie). Lekarze używają także wzierników w innych kształtach – jest to uwarunkowane celem badania i wygodą w konkretnych przypadkach.

Z racji tego, że wziernik jest najpopularniejszym narzędziem ginekologicznym, coraz więcej uwagi przywiązuje się do dodatkowych badań pod kątem ich bezpieczeństwa. I tak np.: Wzierniki marki INVISIO, mają dodatkową polską ekspertyzę potwierdzającą ich wytrzymałość oraz brak ftalanów.

Co ważne każdy taki produkt jest sterylny.

Rękawice medyczne jednorazowe - Ginekologia - bezpiecznyGabinet - uGinekologa.pl

Rękawiczki jednorazowe

Rękawiczki jednorazowe – występują w różnych rodzajach i kolorach, powinny być używane przez Lekarza przy każdym badaniu.

Rękawiczki winny być zakładane przed badaniem i ściągane zaraz po badaniu. Co ważne są różne rodzaje rękawic. Najbardziej popularne to rękawice nitrylowe i lateksowe – spełniają one wszystkie normy bezpieczeństwa. Inaczej wygląda sytuacja z rękawicami winylowymi, które polecane są głównie do czynności terapeutycznych.

Narzędzia jednorazowe - Podkłady medyczne - uGinekologa.pl

Podkłady medyczne

Podkłady medyczne – jednorazowe podkłady papierowe lub bibułowo-foliowe, stosowane na siedzeniu fotela ginekologicznego, gwarantują komfort Pacjentce i chronią fotel.

Produkty takie jak wziernik czy szczoteczka cytologiczna są zazwyczaj przeznaczone tylko dla rąk Lekarza. Inaczej sprawa wygląda z podkładem medycznym, który każda Pacjentka może dotknąć. Dlatego tak ważna jest jego jakość. Siadając na podkładzie możemy poczuć czy jest miękki, czy nie drapie a także czy nie przemięka i nie przedziera się. Kolejna istotna kwestią jest to, czy jest wymieniany po każdej pacjentce. Jak to sprawdzić?
Przede wszystkim zwróć uwagę czy podkład nie jest mokry, pochlapany lub pognieciony – są to cechy, które mogą świadczyć o jego wcześniejszym używaniu.   

Szczoteczki ginekologiczne Directa - Pierwsza wizyta pacjentki - uGinekologa.pl

Szczoteczki cytologiczne

Szczoteczki cytologiczne – jednorazowe szczoteczki służące do pobrania materiału do badania cytologicznego.

Bardzo ważny produkt w profilaktyce raka szyjki macicy. Chyba każda kobieta spotkała się z licznymi kampaniami na rzecz wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. W badaniu najistotniejsze jest, aby dobrze pobrać materiał. Właśnie dlatego dobór szczoteczki jest tak istotny.

Są różne rodzaje szczoteczek: wachlarzyki pobierające materiał zarówno z tarczy jak i kanału szyjki macicy, szczoteczki proste pobierające materiał tylko z  kanału szyjki oraz wiele innych wariantów.

Przoduje tu marka DIRECTA – która ma 6 rodzajów szczotek cytologicznych, szcoteczki były prezentowane m.in.: w programie “Pytanie na śniadanie

 

Narzędzia jednorazowe - Kleszczyki - Ginekologia - bezpiecznyGabinet - uGinekologa.pl

Narzędzia do zakładania i wyciągania wkładek wewnątrzmacicznych

Narzędzia do zakładania i wyciągania wkładek wewnątrzmacicznych – np. kleszczyki – pakowane pojedynczo, sterylne, gotowe do użycia.

Coraz więcej specjalistycznych narzędzi jest dostępnych w wersjach jednorazowych. Produkty te doskonale spełniają swoją rolę, ale co ważne są bezpieczne np.: zestawy do zakładania antykoncepcyjnych spirali wewnątrzmacicznych, złożone z : kleszczyków, specjalistycznego kulociągu oraz z nożyczek do przycinania nitek.

Tych produktów jest znacznie więcej i dotyczą różnych specjalizacji od diagnostyki niepłodności poprzez pobieranie wycinków, kończąc na diagnostyce endometrium.