Komfort Pacjentek jest ważny

Komfort Pacjentki - Pierwsza wizyta u Ginekologa - uGinekologa.pl

Problem komfortu Pacjentek w gabinetach ginekologicznych do niedawna nie był w ogóle poruszany, jednak jest to bardzo ważna sprawa, o której trzeba mówić głośno. Należy edukować i uświadamiać  Pacjentki, aby zaczęły wymagać od swoich Lekarzy zapewniania im jak najlepszych warunków w trakcie wizyty (za którą bardzo często płacą niemałe pieniądze). Kobiety zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z tego, że w gabinecie powinny znaleźć odosobnione miejsce do przebrania, odzież jednorazową a Lekarz powinien zadbać o ograniczenie uczucia wstydu do minimum. Wyposażenie gabinetu choćby w spódniczki jednorazowe i klapki to znikomy koszt dla Lekarza a znaczna poprawa jakości wizyty dla Pacjentki.

W ostatnich latach możemy zauważyć wzrost zainteresowania odzieżą jednorazową ze strony Lekarzy ginekologów. Standard usług medycznych w Polsce powoli zmierza w dobrym kierunku. Jednak oprócz wyposażenia gabinetu w odzież jednorazową, konieczne jest także przyzwyczajanie i informowanie Pacjentek o tym, że taką odzież mogą założyć, gdyż dla wielu z nich jest to nowość z którą nigdy nie miały do czynienia.

Dlaczego warto zakładać odzież jednorazową w trakcie wizyty?

Przede wszystkim zmniejszone uczucie wstydu u Pacjentki to większy komfort w trakcie badania i lepsza komunikacja z Lekarzem

Dzięki temu:

  • będziesz się mniej wstydzić
  • badanie przebiegnie szybciej i sprawniej
  • lepiej zrozumiesz zalecenia Lekarza